Jak Budżet Obywatelski może zmienić Twoją okolicę

Jak Budżet Obywatelski może zmienić Twoją okolicę

Budżet obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miejskiego. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania nie tylko własnej okolicy, ale i całego miasta.

Już 4 września rozpocznie się druga edycja budżetu obywatelskiego w naszym mieście. To Państwo podejmiecie decyzję o tym jak realnie zmienić obliczę Waszej najbliższej okolicy. Budżet partycypacyjny to doskonała okazja do wskazania rzeczywistych potrzeb lokalnych społeczności. Kwota przeznaczona na realizacje projektów w ramach drugiej edycji to 150 000 zł. Maksymalna wysokość środków przewidzianych na realizację jednego zadania to 50 000 zł.

Pierwszy etap - zgłaszania projektów zadań - rozpocznie się 4 września i będzie trwał dwa tygodnie tj. do 18 września. Każdy mieszkaniec naszego miasta, który ukończył 16 rok życia będzie mógł zgłosić swój pomysł, opisując go szczegółowo i dołączając listę poparcia podpisaną przez 25 osób. Następnie wszystkie propozycje zostaną zaopiniowane przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. W październiku rozpocznie się głosowanie na projekty, a listę zwycięskich poznamy już 9 listopada. Zapraszamy do włączenia się w tę wyjątkową inicjatywę. Wspólnie możemy pokazać, że Głowno jest miastem pełnym pomysłów. 


Udostępnij ten artykuł